Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Clanet - strona główna
Zmiany zasad przekazywania danych
poniedziałek, 03 stycznia 2011 17:47

W związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2011 roku

Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie przekazywania danych pomiędzy organami prowadzącymi ewidencję ludności oraz powiadamiania o nadaniu numeru PESEL

gminy zaprzestają wysyłania Kart Osobowych Mieszkańca do nowego miejsca zamieszkania wymeldowanego mieszkańca. Zamiast tego należy przesyłać wydruk informacji o mieszkańcu.

Informujemy, że w tym celu można użyć następujących wydruków:

- dla wersji Windows w zakładce "Pisma" wzoru "Wszystkie dane"

- dla wersji DOS - wydruk KOM z zaznaczeniem: "Na tekturce - NIE"

W celu aktualizacji wyglądu wydruku, wszyscy posiadacze umowy serwisowej otrzymają drogą mailową odpowiednią poprawkę do programu. Gminy, które nie posiadają umowy serwisowej prosimy o kontakt w celu uzgodnienia uzyskania poprawki.

 
Homologacje na 2011 rok
wtorek, 07 grudnia 2010 16:34

19 listopada 2010 roku zostały wydane dla naszych programów w wersji DOS i wersji Windows homologacje na rok 2011. W związku ze zmianą Ustawy o Ewidencji Ludności, która będzie obowiązywać od 1 sierpnia 2011 roku, wszyscy producenci oprogramowania dla Lokalnych Banków Danych otrzymali homologację ważną do 31 lipca 2011 roku.

Poniżej skany dokumentów homologacyjnych:

Więcej…
 
Wydruki z systemu SOO
poniedziałek, 01 marca 2010 11:58

W związku z częstymi zapytaniami dotyczącymi nowych wydruków z systemu SOO, przekazywanych pracownikom Ewidencji Ludności, chcemy wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Brak na wydrukach danych dotyczących wzrostu i koloru oczu jest zgodne z obowiązującymi od pewnego czasu zasadami, że system PESEL nie zbiera tych danych. W obu naszych programach jest możliwość wprowadzenia dowodu osobistego bez uzupełniania rubryk,które tych danych dotyczą. Rubryki te natomiast nadal istnieją ze względu na dane, które były tam wpisywane w przeszłości.

Brak na wydrukach daty odebrania dowodu osobistego jest dla pracowników Ewidencji Ludności utrudnieniem, ponieważ ta data jest jednocześnie datą unieważnienia poprzedniego dowodu osobistego ( w systemie ewidencja.net, po wpisaniu daty odbioru automatycznie jest unieważniany z tą datą poprzedni dowód). W związku z tym, najczęściej pracownicy wydający dowody osobiste ręcznie dopisują na wydruku te daty. Dlatego też poprosiliśmy o interwencję w tej sprawie MSWiA i uzyskaliśmy odpowiedź, że w najbliższym czasie ta sytuacja będzie zmieniona i daty odbioru dowodów pojawią się na wydruku.

 
Zmiany w systemie PESEL i przygotowanie systemu ZMOKU
poniedziałek, 04 października 2010 09:56

W związku z rozpoczęciem przez MSWiA przygotowań do wdrażania systemu ZMOKU, pragniemy poinformować Państwa o przekazanych nam zasadach funkcjonowania tego systemu oraz przewidywanym działaniu systemu PESEL 2.

Poniżej znajduje się opis przewidywanych zmian oraz informacje o sposobie ich wdrażania.

Jednocześnie zapewniamy, że nasze oprogramowanie (wersja Windows) jest przygotowane do pracy w nowym systemie, a wymagane zmiany w odpowiednim momencie, kiedy stan prawny i warunki techniczne systemu PESEL2 będą gotowe, zostaną udostępnione naszym użytkownikom.

Więcej…
 
Weryfikacja danych
poniedziałek, 22 lutego 2010 11:54

Gminy województwa ślaskiego w ostatnich dniach otrzymały pismo z Urzędu Wojewódzkiego w sprawie weryfikacji danych w związku ze zbliżającymi się wyborami (SO/Ia/5112/65/10).

W piśmie tym  jest również prośba o przekazanie na nośniku elektronicznym numerów PESEL mieszkańców zameldowanych na stałe.

Poniżej przedstawiamy instrukcję jak wykonać taki plik z naszych programów: wersji DOS i wersji Windows. W razie problemów prosimy o kontakt telefoniczny lub przez naszą pocztę elektroniczną.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 10
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN