Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Clanet - strona główna
Pismo w sprawie homologacji
czwartek, 20 grudnia 2012 23:00

Po długich oczekiwaniach otrzymaliśmy w tym tygodniu pismo z DEPiT Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o trybie wydawania zaświadczeń homologacyjnych na rok przyszły. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi w piśmie natychmiast wysłaliśmy materiały dotyczące naszego oprogramowania do testów homologacyjnych i obecnie czekamy na odpowiedź Ministerstwa.

Więcej…
 
Aktualności dotyczące zmian w systemie PESEL
piątek, 05 października 2012 11:38

W dniu 05.10.2012r. do naszej firmy wpłynęło pismo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych DEPiT-OU-045509/12 z dnia 28 września 2012 roku w sprawie przebiegu prac nad zmianami w funkcjonowaniu rejestrów państwowych PESEL.

Jak czytamy w piśmie, MSW przygotowało i przekazało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw z tym związanych (projekt dostępny na BIP MSW w zakładce projekty aktów prawnych).

Projekt zakłada przesunięcie terminu wejścia w życie ustaw związanych ze zmianami w rejestrach państwowych na 1 stycznia 2015 roku. W tym czasie zostanie przeprowadzony szczegółowy przegląd projektu modernizacji rejestrów państwowych w jego warstwie informatycznej, finansowej i prawnej oraz działania w zakresie przeprojektowania architektury systemów rejestrów państwowych pod kątem optymalizacji oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Dostępne nam informacje o kolejnych krokach podejmowanych przez MSW w sprawie zmian w systemie PESEL będziemy Państwu przekazywać na bieżąco na naszej stronie www.clanet.pl .

 

 
Homologacja na rok 2012
wtorek, 20 marca 2012 18:24

W związku z przesunięciem terminu wejścia w życie nowych zasad prowadzenia rejestru PESEL, MSW wydało dokumenty homologacyjne dla naszego oprogramowania w wersji DOS i Windows. Poniżej znajdują się kopie wspomnianych dokumentów

Więcej…
 
Nowa geografia wyborcza
środa, 18 lipca 2012 00:00

W związku z obowiązkiem przygotowania przez gminy nowej geografii wyborczej, stworzyliśmy specjalny moduł "Mieszkańcy", zliczający mieszkańców według wymagań PKW.

Więcej…
 
Przesunięcie terminu
piątek, 23 grudnia 2011 13:06

Jak poinformowano nas w Departamencie Ewidencji Państwowych i Teleinformatyki MSW, w związku z przyjętą przez Sejm Ustawą o zmianie ustawy o ewidencji ludności, termin wejścia w życie nowych zasad prowadzenia rejestru PESEL oraz przekazywania danych drogą elektroniczną przez systemy ZMOKU, został przesunięty o rok. Obecnie trwają prace nad migracją danych z dotychczasowych baz ewidencji ludności do centralnego rejestru PESEL oraz przygotowania do współpracy organów samorządowych z centralnym rejestrem PESEL. W ciągu najbliższego roku Ministerstwo chce uruchomić poprzez moduły ZMOKU dostęp do rejestru PESEL na zasadzie podglądu (bez możliwości bezpośredniej aktualizacji danych) oraz przeprowadzić pilotażowe wdrożenia nowych rozwiązań.


W tej sytuacji, po 1 stycznia 2012 roku nie zmieni się sposób wprowadzania i przekazywania danych z organów ewidencji ludności oraz USC. Nie wymaga to więc instalowania nowego oprogramowania w organach samorządowych.


Zmiany w naszym oprogramowaniu będą następowały jak dotychczas, w ślad za wytycznymi przekazywanymi nam przez MSW. Równolegle do tych zmian, nadal będziemy prowadzić prace nad nową wersją naszego programu, który wraz z wejściem w życie nowych zasad przekazywania danych, będzie mógł zapewnić tą funkcjonalność. Prace te będą przebiegać zgodnie z harmonogramem ustalonym przez MSW.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 10
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN