Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Clanet - strona główna
Zebranie w MSW w sprawie integracji Systemu Rejestrów Państwowych (SRP)
piątek, 18 lipca 2014 09:42

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy z MSW informację, że 23 lipca odbędzie się w Warszawie spotkanie na temat integracji Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Otrzymaliśmy zaproszenie na to spotkanie z racji tego, że jesteśmy jedną z firm posiadającą oprogramowanie alternatywne zgłoszone do współpracy z systemem "Źródło". Przedstawiciele naszej firmy będą uczestniczyć w tym spotkaniu i poinformujemy Państwa o wnioskach z niego wynikających.

 
Projekt pl.id
wtorek, 20 maja 2014 10:54

W związku z licznymi zapytaniami w sprawie przystąpienia przez naszą firmę do projektu pl.id w zakresie oprogramowania alternatywnego informujemy, że uruchomiliśmy już właściwe procedury formalne, które mają umożliwić naszemu oprogramowaniu dostęp do danych z bazy centralnej i uzyskania potrzebnych certyfikatów do pracy w systemie.

O postępie prac będziemy naszych użytkowników informować na bieżąco.

 
Przesyłanie danych przez portal PIA
środa, 13 lutego 2013 14:49

W związku z pismem z Departamentu Teleinformatyki MSW, które zostało wysłane do urzędów samorządu terytorialnego 30 stycznia 2013 roku i dotyczyło przekazywania danych pomiędzy gminami z wykorzystaniem portalu PIA, zwróciliśmy się do MSW z prośbą o wyjaśnienie technicznych zasad tego przekazywania.

Jak wyjaśniono nam w Departamencie Ewidencji Państwowych, w obecnej sytuacji przekazywanie to ma być realizowane poprzez wydrukowanie z programu LBD zawiadomienia o zameldowaniu do pliku PDF i przesłanie tego pliku przez portal PIA do gminy poprzedniego zameldowania. Instrukcję, w jaki sposób wydrukować zawiadomienie z naszego programu do pliku PDF, wysłaliśmy pocztą elektroniczną do wszystkich użytkowników naszego oprogramowania. Jeśli ktoś nie otrzymał tej instrukcji, prosimy o kontakt na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Inną możliwością jest wydrukowanie zawiadomienia na papierze, a następnie zeskanowanie i wysłanie skanu przez portal PIA. Wątpliwości, czy zawiadomienie musi być opatrzone podpisem i pieczątką (a więc jest konieczność skanowania), czy wystarczy plik PDF wydany bezpośrednio z programu (bez takiego podpisu), rozstrzyga obecnie prawnik MSW i o jego decyzji zostaniemy powiadomieni w późniejszym terminie.

Trwają również prace nad przygotowaniem wytycznych do stworzenia protokołu wymiany informacji pomiędzy gminami przez specjalny protokół eksportu danych, podobnie jak ma to miejsce obecnie przy wymianie danych pomiędzy LBD, a CBD/WBD/TBD. Jest to jednak sprawa na przyszłość i informację jak przygotować taką funkcję w naszym programie otrzymamy w późniejszym terminie.

Wszelkie nowe informacje, które uda nam się zdobyć, będziemy przekazywać na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

 
Wybory do Parlamentu Europejskiego
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 00:00

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego informujemy, że na naszej stronie pojawiła się do pobrania nowa wersja Rejestru Wyborców (enet.rejwy.zip), w której znajdują się aktualne wzory zaświadczeń i spisów wyborców. W sprawie szczegółów instalacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Pojawiły się również wątpliwości, czy listy powinny być drukowane po obwodach czy po okręgach.

Więcej…
 
Zaświadczenia homologacyjne
niedziela, 27 stycznia 2013 13:34

Poniżej przedstawiamy aktualne pisma MSW, potwierdzające poprawność działania naszego oprogramowania. Zgodnie z wyjaśnieniami przedstawionym poprzednio, zaświadczenia te spełniają wymogi MSW w zakresie dopuszczenia oprogramowania do pracy w Lokalnych Bazach Danych systemu PESEL.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 10
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN