Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Przesyłanie danych przez portal PIA
środa, 13 lutego 2013 14:49

W związku z pismem z Departamentu Teleinformatyki MSW, które zostało wysłane do urzędów samorządu terytorialnego 30 stycznia 2013 roku i dotyczyło przekazywania danych pomiędzy gminami z wykorzystaniem portalu PIA, zwróciliśmy się do MSW z prośbą o wyjaśnienie technicznych zasad tego przekazywania.

Jak wyjaśniono nam w Departamencie Ewidencji Państwowych, w obecnej sytuacji przekazywanie to ma być realizowane poprzez wydrukowanie z programu LBD zawiadomienia o zameldowaniu do pliku PDF i przesłanie tego pliku przez portal PIA do gminy poprzedniego zameldowania. Instrukcję, w jaki sposób wydrukować zawiadomienie z naszego programu do pliku PDF, wysłaliśmy pocztą elektroniczną do wszystkich użytkowników naszego oprogramowania. Jeśli ktoś nie otrzymał tej instrukcji, prosimy o kontakt na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Inną możliwością jest wydrukowanie zawiadomienia na papierze, a następnie zeskanowanie i wysłanie skanu przez portal PIA. Wątpliwości, czy zawiadomienie musi być opatrzone podpisem i pieczątką (a więc jest konieczność skanowania), czy wystarczy plik PDF wydany bezpośrednio z programu (bez takiego podpisu), rozstrzyga obecnie prawnik MSW i o jego decyzji zostaniemy powiadomieni w późniejszym terminie.

Trwają również prace nad przygotowaniem wytycznych do stworzenia protokołu wymiany informacji pomiędzy gminami przez specjalny protokół eksportu danych, podobnie jak ma to miejsce obecnie przy wymianie danych pomiędzy LBD, a CBD/WBD/TBD. Jest to jednak sprawa na przyszłość i informację jak przygotować taką funkcję w naszym programie otrzymamy w późniejszym terminie.

Wszelkie nowe informacje, które uda nam się zdobyć, będziemy przekazywać na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

 
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN