Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Wydruki z systemu SOO
poniedziałek, 01 marca 2010 11:58

W związku z częstymi zapytaniami dotyczącymi nowych wydruków z systemu SOO, przekazywanych pracownikom Ewidencji Ludności, chcemy wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Brak na wydrukach danych dotyczących wzrostu i koloru oczu jest zgodne z obowiązującymi od pewnego czasu zasadami, że system PESEL nie zbiera tych danych. W obu naszych programach jest możliwość wprowadzenia dowodu osobistego bez uzupełniania rubryk,które tych danych dotyczą. Rubryki te natomiast nadal istnieją ze względu na dane, które były tam wpisywane w przeszłości.

Brak na wydrukach daty odebrania dowodu osobistego jest dla pracowników Ewidencji Ludności utrudnieniem, ponieważ ta data jest jednocześnie datą unieważnienia poprzedniego dowodu osobistego ( w systemie ewidencja.net, po wpisaniu daty odbioru automatycznie jest unieważniany z tą datą poprzedni dowód). W związku z tym, najczęściej pracownicy wydający dowody osobiste ręcznie dopisują na wydruku te daty. Dlatego też poprosiliśmy o interwencję w tej sprawie MSWiA i uzyskaliśmy odpowiedź, że w najbliższym czasie ta sytuacja będzie zmieniona i daty odbioru dowodów pojawią się na wydruku.

 
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN