Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Nowa ustawa o ewidencji ludności
niedziela, 07 grudnia 2008 22:13

W związku z zapytaniami o pracę naszego oprogramowania po zmianie ustawy o ewidencji ludności, zapewniamy, że  jesteśmy przygotowani do wprowadzenia w jak najszybszym terminie wszystkich zmian, których ta ustawa wymaga. Obecnie rozpowszechniana przez nas wersja programu do ewidencji ludności nie może spełniać warunków nowej ustawy, gdyż byłaby niezgodna z obecnie obowiązującą oraz nie spełniałaby wymogów homologacyjnych MSWiA. Dlatego wszystkie firmy, które zapewniają o dostosowaniu swojego programu do nowej ustawy, albo mijają się z prawdą, albo wprowadziły zmiany wbrew woli MSWiA.

Poniżej można przeczytać jak wyglądają prace nad zmianami w oprogramowaniu:

Jak poinformował nas pan Leszek Kopytowski z Departamentu Rejestrów MSWiA, obecnie w ministerstwie trwają prace nad przygotowaniem wytycznych dla homologowanych programów w związku  ze zmianami w ustawie. Wytyczne te, firmy posiadających oprogramowanie otrzymają nie wcześniej niż na początku przyszłego roku i będą miały pół roku na dostosowanie swoich programów do nowych wymogów. Zmiany te będą musiały otrzymać akceptację MSWiA po odpowiednich testach.

Biorąc pod uwagę, że przewidywane zmiany w ustawie nie są aż tak rewolucyjne dla struktury naszych programów, zapewniamy, że jesteśmy w stanie uporać się z nimi szybciej, jeśli tylko ministerstwo nie wprowadzi przy okazji dodatkowych funkcji. Na razie jednak nic o takich funkcjach nie jest nikomu wiadomo.

 
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN