Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

O nas
środa, 10 października 2007 14:42

Początki firmy Clanet sięgają roku 1991, kiedy to, w obliczu dynamicznie następujących zmian ustrojowych powołany został Zakład Wdrażania Systemów Automatyki i Informatyki w Gliwicach. Prężnie rozwijająca się firma szybko zyskała uznanie na lokalnym rynku informatycznym, a dzięki odważnym krokom jej założyciela - mgr inż. Klaudiusza Gatysa - stała się poważnym graczem w dziedzinie tworzenia i obsługi programów dla administracji samorządowej. Doświadczenie i profesjonalizm odpowiedzialnej za ten dział mgr inż. Barbary Gatys zaprocentowało rozwojem firmy i powiększeniem bazy jej klientów.

Jednocześnie Clanet rozszerzał swoje wpływy także na innych polach - firma stała się pionierem śląskiego rynku internetowego i zaoferowała swoje usługi w dziedzinie informatycznej obsługi małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki sprawnemu zarządzaniu i profesjonalizmowi jej pracowników, wiele firm może dziś poszczycić się sprawną i profesjonalną infrastrukturą sieciową.

Pamiętając o swoich korzeniach, założyciel firmy, Klaudiusz Gatys, przez cały czas poszukiwał możliwości wykorzystania swego doświadczenia również na polu automatyki. Wykorzystując własne środki i współpracując z wieloma partnerami oraz korzystając z bliskości kadr i wychowanków Politechniki Śląskiej w Gliwicach, niewielki zespół automatyków Clanetu opracował szereg przełomowych rozwiązań, z których wiele uważanych jest po dziś dzień za pionierskie. Doświadczenie zdobyte w tamtym czasie procentuje do dziś.

Rok 2003 był przełomowym w historii firmy. Bazując na najlepszych wzorcach założyciela Clanetu, trzech absolwentów kierunku informatyka na Politechnice Śląskiej w Gliwicach - Wojciech Gatys (syn Klaudiusza), Radosław Balcewicz i Maciej Garczyński postanowiło powołać do życia własne przedsięwzięcie. Tak powstał Clanet Sp. z.o.o., który w ciągu kilku lat jeszcze bardziej rozwinął skrzydła i dzięki przedsiębiorczości i wizji swoich założycieli, podbił nowe rynki i znalazł nowych partnerów.

W ciągu ostatnich lat działalność Clanet Sp. z.o.o. to sukcesy na wielu polach. Dzięki umiejętności dostosowania się do wymogów klienta i wyszukania najlepszych specjalistów w branży, firma była w stanie zbudować od podstaw nowoczesne stanowiska pomiarowe dla Politechniki Śląskiej, dokonać profesjonalnych tłumaczeń bestsellerów na rynku gier komputerowych i zaoferować kompleksową obsługę informatyczną urzędom gmin w całej Polsce.

Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy przyczynili się do rozwoju naszej firmy i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać jeszcze przez wiele lat.

Pracownicy i zarząd Clanet Sp.z.o.o.

 Image

 

 
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN