Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Clanet - strona główna
Integracja aplikacji wspierających z Systemem Rejestrów Państwowych
czwartek, 12 marca 2015 11:30

Informujemy, że w dniu wczorajszym otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie COI z przedstawicielami producentów aplikacji wspierających, na którym mają być wyjaśniane techniczne aspekty dotyczące subskrypcji inicjalnej i przyrostowej oraz migracji aktów do Bazy Usług Stanu Cywilnego. Spotkanie ma się odbyć 17 marca w Warszawie.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu uzyskamy wreszcie ostateczne, wiarygodne informacje, które pozwolą na prawidłową subskrypcję danych do lokalnej bazy mieszkańców.

Dzisiaj natomiast MSW i COI przyznało się, że certyfikaty dla gmin wiejsko-miejskich są niewłaściwie wydane i to powoduje problemy z subskrypcją danych. Certyfikaty dla tych gmin będą wydawane ponownie.

samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/149487/Miejsko-wiejskie-xrodlo-problemow

 
Informacja w sprawie nowych zasad współpracy naszego oprogramowania z SRP
wtorek, 17 lutego 2015 00:00

W związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie nowego systemu obsługi Systemu Rejestrów Państwowych, przekazujemy informacje o zasadach współpracy naszego oprogramowania w nowym systemie oraz o sposobie instalacji i uruchomienia nowego oprogramowania.

 

Więcej…
 
Uzgadnianie pisowni nazw ulic z rejestrem TERYT
środa, 03 grudnia 2014 15:49

Jak informowaliśmy na początku sierpnia, w nowym systemie Ewidencji Ludności będzie obowiązywał słownik nazw miejscowości i ulic TERYT. Istnieje konieczność dopasowania danych występujących w bazach gminnych do tego słownika, aby w przyszłości nie było rozbieżności w adresach. Przypominają o tym ostatnio Urzędy Wojewódzkie, rozsyłając odpowiednie pisma. Jeżeli ktoś z naszych klientów nie otrzymał rozsyłanej w sierpniu instrukcji wyjaśniającej, jak takie dopasowanie przeprowadzić, prosimy o kontakt mailowy na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Prześlemy tę instrukcję ponownie.

Jednocześnie informujemy, że podstawą do weryfikacji nazw są odpowiednie uchwały gminy. Dlatego zanim przystąpimy do nanoszenia poprawek w swojej bazie, należy sprawdzić, która wersja jest właściwa. Zdarzało się, że to rejestrze TERYT występuje rozbieżność z uchwałą. W takiej sytuacji należy skontaktować się ze odpowiednim terenowym oddziałem GUS w celu poprawienia nazwy w słowniku TERYT. Jak nas poinformowano,  poprawki nanoszone będą w słowniku natychmiast po wyjaśnieniu. Również w przypadku nazw stosowanych od bardzo dawna, dla których niemożliwe jest odnalezienie odpowiednich uchwał, jest możliwość zmiany pisowni w rejestrze TERYT na podstawie odpowiednich wyjaśnień skierowanych do GUS.

Osobną kategorią jest pisownia adresów różnych od "ulica" - np "Aleja", "Plac", "Osiedle". W takim przypadku w Ewidencji Ludności wystąpi zapis "Aleja Niepodległości", "Plac Piłsudskiego", "Osiedle Wyzwolenia", a w słowniku TERYT może wystąpić zapis: cecha - al. nazwa - Niepodległości, cecha - pl. nazwa - Piłsudskiego, cecha - os. nazwa - Wyzwolenia. W tych przypadkach też należy zgłosić się do GUS w celu uzgodnienia pisowni.

 
Wybory Samorządowe - II tura
piątek, 21 listopada 2014 08:50

Jest już do pobrania nowa wersja programu Rejestr Wyborców, której funkcja "Aktualizacja spisu" przystosowana jest do przygotowania spisu na II turę wyborów. Funkcja ta, używana w dotychczasowy sposób oraz wpisywanie "ręczne" zmian pozwoli na wydrukowanie spisów wyborców do II tury głosowania. Na stronie pojawiły się również do pobrania odpowiednie wzory spisów.

Tych, którzy zakończyli już wybory informujemy, że przygotowaną do wyborów bazę "SPIS" należy zarchiwizować i pozostawić do ewentualnej kontroli, natomiast wszystkie nowe zmiany wykonywać nadal tylko w Rejestrze Wyborców według zasad obowiązujących w Rejestrze (Aktualizacje okresowe, wpisywanie ręczne według zasad działania Rejestru Wyborców, a nie Spisu).

 
Wyjaśnienie MSW w sprawie dedykowanego certyfikatu dla gmin
środa, 05 listopada 2014 10:00

Otrzymany przez gminę certyfikat służy do uwierzytelnienia, autoryzacji oraz nawiązania bezpiecznego połączenia z SRP. Certyfikat ten jest niezbędny gminom do uzyskania dostępu do usługi, jaką jest subskrypcja danych z PESEL (wykorzystywana przede wszystkim do obsługi lokalnego Rejestru Mieszkańców oraz ew. innych systemów poprzez tzw. Aplikacje Wspierające). Co prawda dostawcy aplikacji otrzymali swoje unikalne certyfikaty – ale te zapewniają producentom dostęp jedynie do środowiska integracyjnego (niezbędne dla budowy i testowania poprawnie działającej aplikacji). Aby taka aplikacja dostarczona przez dostawcę mogła połączyć się z aplikacją produkcyjną (gotową do pracy w gminie) – niezbędne będzie podmienienie certyfikatu dostawcy na certyfikat gminy.

UWAGA – gmina nie może przekazać certyfikatu dostawcy – byłoby to nie tylko działanie niezgodne z prawem (umożliwienie dostępu do danych osobowych niepowołanym osobom), ale narażałoby gminę na odpowiedzialność za działania, jakie na tym certyfikacie mogłyby potencjalnie wykonać osoby trzecie.

 
Testy pobierania danych ze środowiska integracyjnego
środa, 05 listopada 2014 09:46

W ostatnich dniach października otrzymaliśmy wreszcie swój certyfikat dostępu do środowiska testowego, o który wystąpiliśmy już w lipcu. Możemy więc przystąpić do testowania przygotowanego przez nas oprogramowania w zakresie pobierania danych ze środowiska integracyjnego. O postępie prac oraz sposobie udostępniania gotowego oprogramowania naszym klientom będziemy informować mailowo lub na naszej stronie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN