Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (cookies). Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Clanet - strona główna
Przesyłanie danych przez portal PIA
środa, 13 lutego 2013 14:49

W związku z pismem z Departamentu Teleinformatyki MSW, które zostało wysłane do urzędów samorządu terytorialnego 30 stycznia 2013 roku i dotyczyło przekazywania danych pomiędzy gminami z wykorzystaniem portalu PIA, zwróciliśmy się do MSW z prośbą o wyjaśnienie technicznych zasad tego przekazywania.

Jak wyjaśniono nam w Departamencie Ewidencji Państwowych, w obecnej sytuacji przekazywanie to ma być realizowane poprzez wydrukowanie z programu LBD zawiadomienia o zameldowaniu do pliku PDF i przesłanie tego pliku przez portal PIA do gminy poprzedniego zameldowania. Instrukcję, w jaki sposób wydrukować zawiadomienie z naszego programu do pliku PDF, wysłaliśmy pocztą elektroniczną do wszystkich użytkowników naszego oprogramowania. Jeśli ktoś nie otrzymał tej instrukcji, prosimy o kontakt na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Inną możliwością jest wydrukowanie zawiadomienia na papierze, a następnie zeskanowanie i wysłanie skanu przez portal PIA. Wątpliwości, czy zawiadomienie musi być opatrzone podpisem i pieczątką (a więc jest konieczność skanowania), czy wystarczy plik PDF wydany bezpośrednio z programu (bez takiego podpisu), rozstrzyga obecnie prawnik MSW i o jego decyzji zostaniemy powiadomieni w późniejszym terminie.

Trwają również prace nad przygotowaniem wytycznych do stworzenia protokołu wymiany informacji pomiędzy gminami przez specjalny protokół eksportu danych, podobnie jak ma to miejsce obecnie przy wymianie danych pomiędzy LBD, a CBD/WBD/TBD. Jest to jednak sprawa na przyszłość i informację jak przygotować taką funkcję w naszym programie otrzymamy w późniejszym terminie.

Wszelkie nowe informacje, które uda nam się zdobyć, będziemy przekazywać na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

 
Zaświadczenia homologacyjne
niedziela, 27 stycznia 2013 13:34

Poniżej przedstawiamy aktualne pisma MSW, potwierdzające poprawność działania naszego oprogramowania. Zgodnie z wyjaśnieniami przedstawionym poprzednio, zaświadczenia te spełniają wymogi MSW w zakresie dopuszczenia oprogramowania do pracy w Lokalnych Bazach Danych systemu PESEL.

Więcej…
 
Pismo w sprawie homologacji
czwartek, 20 grudnia 2012 23:00

Po długich oczekiwaniach otrzymaliśmy w tym tygodniu pismo z DEPiT Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o trybie wydawania zaświadczeń homologacyjnych na rok przyszły. Zgodnie z wytycznymi przekazanymi w piśmie natychmiast wysłaliśmy materiały dotyczące naszego oprogramowania do testów homologacyjnych i obecnie czekamy na odpowiedź Ministerstwa.

Więcej…
 
Aktualności dotyczące zmian w systemie PESEL
piątek, 05 października 2012 11:38

W dniu 05.10.2012r. do naszej firmy wpłynęło pismo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych DEPiT-OU-045509/12 z dnia 28 września 2012 roku w sprawie przebiegu prac nad zmianami w funkcjonowaniu rejestrów państwowych PESEL.

Jak czytamy w piśmie, MSW przygotowało i przekazało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw z tym związanych (projekt dostępny na BIP MSW w zakładce projekty aktów prawnych).

Projekt zakłada przesunięcie terminu wejścia w życie ustaw związanych ze zmianami w rejestrach państwowych na 1 stycznia 2015 roku. W tym czasie zostanie przeprowadzony szczegółowy przegląd projektu modernizacji rejestrów państwowych w jego warstwie informatycznej, finansowej i prawnej oraz działania w zakresie przeprojektowania architektury systemów rejestrów państwowych pod kątem optymalizacji oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Dostępne nam informacje o kolejnych krokach podejmowanych przez MSW w sprawie zmian w systemie PESEL będziemy Państwu przekazywać na bieżąco na naszej stronie www.clanet.pl .

 

 
Nowa geografia wyborcza
środa, 18 lipca 2012 00:00

W związku z obowiązkiem przygotowania przez gminy nowej geografii wyborczej, stworzyliśmy specjalny moduł "Mieszkańcy", zliczający mieszkańców według wymagań PKW.

Więcej…
 
Homologacja na rok 2012
wtorek, 20 marca 2012 18:24

W związku z przesunięciem terminu wejścia w życie nowych zasad prowadzenia rejestru PESEL, MSW wydało dokumenty homologacyjne dla naszego oprogramowania w wersji DOS i Windows. Poniżej znajdują się kopie wspomnianych dokumentów

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9
Clanet Sp. z o.o. ul. Sowińskiego 5, 44-100 Gliwice NIP: 969-12-82-387
Spółka jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach,
X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS - 0000038123
Kapitał zakładowy: 50 tysięcy PLN